Dávejte si ty nejvyšší záměry!
Třicet lidí se setkalo na jednom semináři a hned na úvod má dojít k představování. „Jmenuji se Henry a budu vás provázet dnešním dnem. Řekněte mi, kdo jste a proč jste sem přijeli“. První z účastnic Jana přijela proto, aby se na semináři něco víc naučila, protože se chce prý v životě posunout. „Aha“, říká Henry. Vezme do obou rukou židli, na které sedí a posune se o půl metru dopředu. „Pokud se tedy stane toto, budeš, Jano, spokojená?“. Překvapení nejen Jany nebere konce. Kolik ze třiceti účastníků chtělo takto odpovědět?
David se ujímá slova, je grafikem, má firmu a už nechce celé dny trávit jen prací. „A co chceš, Davide, celé dny dělat?“, zní laskavě z úst Henryho. „Nechci pracovat do noci, nechci jíst v práci u počítače, nechci být neustále ve stresu a chci, aby se to změnilo.“
Magdalena, poučena z výpovědí Jany a Davida chce, aby její život byl jiný a lepší. Z předchozí výpovědi je jí zřejmé, že začínat tím, co člověk nechce, je začátek konce.
A tak se představují i další účastníci a vzájemně objevují, že jejich záměry jsou slabé, nepřesné, negativní a nebo málo konkrétní.
Henry si s milým úsměvem bere slovo a říká: „Víte, co je to záměr? Víte, proč tu jste? Záměr je to, co Vás vede k cíli. Je to síla, která Vás zvedne ze židle a nutí začít konat. Je to přesně to, co víte, že se stane.“
Kdykoliv si určíte svůj záměr, zeptejte se sami sebe, zda to jde ještě lépe. A jak ještě líp? Co je pro Vás ten ideální záměr?
Poučte se z uvedeného příběhu a dávejte si ty nejvyšší záměry!
„Tím, že dodržujeme své sliby, jsme laskaví a dokážeme odpustit, děláme svět lepším pro každého. Moudrý člověk umí být soucitný ke každému, i k těm, kteří mu ublížili.“
Buddhovy pohádky Dharmachari Nagaraja str. 107
PS: Dávejte si pozor na všechny vaše sliby. Jedná se o veliký energetický závazek..